Specialitou naší výroby je řada stolů, stolků a lavic WoodArt, kde se snažíme zachovat maximum ze stromu.

Tyto stoly jsou vyráběné vždy z jednoho stromu, tak aby barevně 100% ladily. Nabízíme možnost rovné, ztenčené nebo nejoblíbenější stromové hrany stolu. Tato je specifická svým přírodním nepravidelným tvarem. Stoly z kolekce WoodArt je možné vyrobit standardně až do rozměru 380 x 120 cm po domluvě může být rozměr stolu i větší.

Na začátku je strom

Málokdo si uvědomuje, že dřevo je nejen materiál, ze kterého si můžete nechat vyrobit nábytek, ale že dřevo bylo dříve stromem a stále je částí stromu. Tento strom můžete mít dnes díky projektu WoodArt u sebe doma v jeho jedinečné a surové podobě. Při správných podmínkách dřevo přežije několik generací, stejně tak jako několik generací roste strom, v němž je pak zaznamenán jako v kronice každý další nový rok.

Woodart Rott
Woodart Rott

Nic se neopakuje, fantazie přírody je neopakovatelná

Pro výrobky WoodArt zpracováváme dřevo ze stromů evropských dubů (dub letní, dub zimní), evropských ořešáků, nebo tmavšího ořechu ze severní Ameriky. U běžného stolu si můžete vybrat rozměr, dřevinu, povrchovou úpravu a mnoho dalších detailů, ale protože dřevo je přírodní materiál, nemůžete si bohužel přesně vybrat kresbu na dřevěné desce stolu. Jak řekl německý spisovatel Poeplau Wolfgang „V přírodě nenajdeš dva stejné stromy, dva stejné klasy ... Nic se neopakuje, fantazie přírody je neopakovatelná“ A právě to je na dřevu tak krásné, to že každý kus je originál a je jen na truhláři, které prkno zvolí, který suk nechá vyniknout a který naopak vyřízne.

Hotové desky

Ne vždy se však musí vkus truhláře shodovat s požadavky zákazníka, a ač všichni máme rádi překvapení, občas víme některé věci už raději dopředu. Proto Vám nabízíme, pokud budete chtít, si v tomto jedinečném projektu WoodArt vybrat z nabídky již hotových desek, u kterých můžeme ještě upravit délku dle vašeho požadavku!

Detail může rozhodnout

Líbí se Vám boule na hraně vpravo nahoře, nebo naopak prasklina dole uprostřed, deska dubová, nebo ořechová? To už je jen na Vás, jaký kus zvolíte a jak si jej necháte případně velikostně upravit. Dále můžete samozřejmě zvolit výplň prasklin, tvar a barvu nohou a spousta dalších detailů. Nechte se vést Vaší intuicí a vytvořte si stůl Vašeho domova ...