WoodArt jilm - nově v nabídce

Stoly z jilmu v kolekci WoodArt vyrábíme v délkách od 180 do 260 cm a šířkách 100 a 110 cm, takže se k němu pohodlně vejdete s celou rodinou. Na stolové desky používáme přírodní olej, díky kterému může povrch dřeva dýchat a zůstane příjemný na dotek.

Už od pradávna byl jilm považován za magický strom, který podle pověstí označoval vstup do světa pohádek, mýtů a kouzel. Ve starých severských zemích je v prastarých spisech zaznamenáno, že muž byl stvořen z jasanu a žena právě z jilmu! Na východě ve staré Mezopotámii byl tento strom považován za kosmický a taktéž mu byla přisuzována magická moc. Jestli za tím stojí jeho zvláštní, drsné a nesymetrické listy, nebo tvrdé a houževnaté dřevo, to nevíme. Víme ale, že stůl z jeho dřeva Vás přenese zpět na místo plné života a magie – do přírody!

Zatímco v minulostí byl jilm u nás hojně rostoucí strom, 20. léta minulého století s jejich počtem pěkně zatočila a dnes je jilm u nás i ve světě velmi vzácnou dřevinou. Jeho počty v celkové skladbě lesů dosahují pouze 0,02 %. Proto když si vyberete stůl z jilmu, bude to klenot mezi stoly jako žádný jiný. A aby byla unikátnost Vašeho stolu dokonalá, nechte si stůl zhotovit s přírodní hranou, která je u jilmu rovnější, ale přesto plná života!

Jilmové dřevo se vyznačuje podobnou strukturou jako dřevo dubu. Má růžový, červený, někdy až hnědý nádech. Unikátní barvu doplňuje neopakovatelná kresba typická pro tento druh – malé suky připomínající očka rozsetá po celé ploše stolu i po jeho hraně. Z čela stolu jsou pak při bližším pohledu patrné drobné vlnky, které tvoří krásný přirozený detail. Samotné dřevo je velmi pevné a stoly z něj zhotovené se vyznačují dlouhou životností a skvělou pevností.

Stoly z jilmu v kolekci WoodArt vyrábíme v délkách od 180 do 260 cm a šířkách 100 a 110 cm, takže se k němu pohodlně vejdete s celou rodinou. Na stolové desky používáme přírodní olej, díky kterému může povrch dřeva dýchat a zůstane příjemný na dotek. V kombinaci s podnožemi z oceli tmavé barvy bude tento stůl středobodem Vašeho interiéru, který rozproudí nejednu konverzaci a okouzlí souhrou precizní práce přírody a našich mistrů truhlářů.

Zaujaly Vás stoly z jilmu? Chcete se dozvědět víc? Zastavte se u nás na showroomu, kde Vám rádi se vším poradíme a pomůžeme Vám vybrat ten pravý pro Vás!