Rozkládací stoly

Rozkládací jídelní stůl

Domácí pohoda vždy vychází od stolu. Tedy od místa, kde se schází celá rodina. Kam se zvou hosté. Kde to zkrátka „žije“. A když je stůl dominantou, měl by být dominantou hrdou a solidní. Naše společnost Rott Design takové stoly vyrábí a nabízí. A vy máte jedinečnou příležitost. Rozhodnout se, zda chcete, aby se stůl stal předmětem vaší spokojenosti. Nebo pouze nudným a všedním nábytkem.

V současné době tvoří většinu naší produkce stoly, konkrétně masivní jídelní stoly s rozkládacím systémem. Většinu těchto stolů exportujeme na zahraniční trhy, ovšem čím dál tím důležitější součástí naší činnosti je i uspokojování potřeb českých zákazníků, proto od roku 2013 máme vlastní podnikovou prodejnu na Vinohradské ulici č.p. 21 v Praze 2. Naše společnost je schopna vybavit restauraci, hotel či kompletně na míru zařídit Váš rodinný domek.

Naše společnost spolupracuje s několika renomovanými architekty, tudíž uspokojíme i ty nejnáročnější zákazníky. V naší nabídce nechybí ani konferenční stolky, lavice, židle, kožené židle s nerezovou

podnoží, apod., ale i výrobky od našich partnerů včetně kožených sedacích souprav Willi Schillig a množství bytových doplňků od francouzské firmy SIA, německé ASA a mnoha dalších, včetně českých dodavatelů.

Dub, buk a ořech

Rozkládací stoly vyrábíme ze třech dřevin: DUB, BUK a OŘECH.

U bukových rozkládacích jídelních stolů nabízíme varianty čistý buk a jádrový buk, u dubových stolů pak varianty čistý dub a divoký dub. Rozkládací jídelní stoly z bukového i dubového dřeva lze také upravit bělením, případně mořením do různých barev. Stoly z ořechového dřeva pak vyrábíme pouze v jeho přírodním odstínu.

  • Rozkládací jídelní stůl buk – Buk má nádherné dřevo. Nabízí celou řadu odstínů. Od světlé, snad béžové, až po tmavě hnědou. Zvláštností jsou starší stromy, které získávají narůžovělý odstín.
  • Rozkládací jídelní stůl z buku je masivní, pevný, solidní. Stane se důstojnou dominantou vaší domácnosti.
  • Rozkládací jídelní stůl dub – Stejně jako buk, užívá se dub pro svou tvrdost a pevnost dřeva. Pro výrobu rozkládacího jídelního stolu z dubu používáme duby letní, duby zimní, ale i duby bahenní. Poslední jmenovaný dub díky máčení získá tmavou, až černou barvu. Dubové dřevo svými vlastnostmi doslova vybízí ke zpracování.
  • Rozkládací jídelní stůl ořech – Ne nadarmo se ořech jmenuje ořešák královský. Koruna vzrostlého stromu se klene nad zemí, jako kdyby vládla světu. Kresba dřeva ořechu je vždy jiná, vždy krásná a překvapující. Dřevo z ořechu dopravujeme až ze Severní Ameriky. Rozkládací jídelní stůl z ořechu k nám, a tedy i k vám, doputoval přes širý oceán.

Certifikované dřeviny z Itálie, Německa, Severní Ameriky a ČR

Dřeviny, z nichž naše rozkládací stoly vyrábíme, pocházejí především od předních evropských dodavatelů, jako je Itálie nebo Německo. Dřevo má certifikát PEFC, což zaručuje, že materiál pro jejich výrobu byl pořízen v lesích pěstovaných trvale udržitelným způsobem a byl pořízen legálně. Samozřejmostí je i výroba stolů z dřevin pocházejících z České republiky. V případě ořechu jde o stromy až ze Severní Ameriky.

Kulaté, čtvercové a oválné rozkládací stoly

Nabízíme tři druhy stolů. Rozkládací kulatý jídelní stůl, který se hodí k přátelskému posezení nad kávou. Nejčastěji se umísťuje do obývacího pokoje nebo do pokoje návštěvního. Na druhou stranu čtvercový rozkládací jídelní stůl se už svým tvarem a charakterem hodí do jídelny. Tam, kde se sejde celá rodina k obědu či k večeři. A pokud přijdou hosté a není místo? Ne nadarmo je stůl rozkládací. Není-li místo, šikovným rozložením přídavných ploch prostor stolu zvětšíte. Oválné rozkládací jídelní stoly jsou pak vhodné pro obě výše zmíněné varianty. Hodí se jak ke kávě do obývacího pokoje, tak do jídelny, k vydatnému jídlu.

Nohy a desky rozkládacích stolů z masivu

K výrobě desek rozkládacích jídelních stolů používáme průběžnou lepenou spárovku. Díky tomu je tak zajištěna jejich vysoká pevnost, odolnost a nedochází ke kroucení ani v těch nejextrémnějších klimatických podmínkách. Desky stolů vyrábíme ve standardní tloušťce 3,2cm, u většiny stolů je ale možnost zvolit si šíři i 4cm.
Nohy našich rozkládacích jídelních stolů vyrábíme v rozměru 10 x 10 cm.

Rozkládací stoly na míru

Prohlídněte si naši nabídku a nebojte se nás kontaktovat. Jsme tu od toho, abychom naslouchali vašim přáním a stůl k vám dodali přesně na míru.

NABÍDKA ROZKLÁDACÍCH STOLŮ