Jídelní stoly

Naše firma Rott má za sebou již 25 let působení na českém trhu. Zaměřujeme se především na výrobu kvalitních rozkládacích jídelních stolů, které vyrábíme z masivního dřeva. Díky použití tohoto materiálu je tak každý námi vyrobený stůl naprosto unikátní a to nejen svojí kresbou dřeva, ale i designem a různými detaily, které si naši zákazníci mohou sami vybrat podle svých požadavků. Veškeré masivní jídelní stoly z naší výroby jsou vyráběny tradičními řemeslnými postupy a díky tomu Vám tak můžeme zaručit jen tu nejvyšší kvalitu. Jednotlivé stoly vyrábíme na míru, aby si naši zákazníci mohli vybrat přesně takový design, jaký jim bude vyhovovat.

Jaké dřeviny pro výrobu jídelních stolů používáme?

Naše masivní jídelní stoly vyrábíme ze tří základních druhů dřeva: buk, dub a ořech. U stolů z bukového dřeva si můžete vybrat mezi čistým a jádrovým bukem, u stolů z dubového dřeva pak nabízíme dub čistý a divoký. Bukové i dubové stoly je navíc možné bělit nebo je mořit do mnoha různých barev. U stolů z ořechového dřeva ale nabízíme výhradně jeho přírodní provedení.

Všechny druhy dřevin jsou nakupovány od těch nejlepších dodavatelů z Itálie a Německa, takže je zaručena jejich vysoká kvalita. Dřevo má navíc certifikát PEFC, který zaručuje jeho původ. Pokud jde o původ samotných stromů, tak v případě buku a dubu jsou z různých evropských zemí, ořech je pak výhradně ze Severní Ameriky.

Masivní desky jídelních stolů

Při výrobě desky našich stolů používáme průběžnou lepenou spárovku – díky tomu je tak zaručena jejich pevnost a zároveň nedochází ke kroucení. Běžná tloušťka desky je 3,2 cm, můžeme ale pro Vás (pokud není uvedeno jinak) vyrobit i desku o tloušťce 4 cm.

Nohy jídelních stolů

Nohy našich masivních jídelních stolů vyrábíme o rozměrech 10 x 10 cm.

Pro usnadnění manipulace se stolem při jeho rozkládání jsou u rozměrnějších modelů do jejich noh zafrézovaná kolečka nebo kluzáky. Všechny stoly jsou velmi pevné a odolné a působí masivním dojmem (platí to jak pro stoly s výsuvným systémem, tak i pro stoly bez něj).

U některých modelů našich stolů jsou rozdíly v konstrukci jejich nožního mostu – např. masivní stůl Aruba má nohy s vrchním trámkem spojeny klasickým spojem na čep a rozpor, model Antigua má v místě spoje seříznutí na 45° a model Lagoa má mezi nohy vsazený horní trámek.

Povrchové úpravy jídelního stolu

Vybrat si u našich stolů můžete ze tří typů úpravy – lakování, voskování a olejování (u mořených stolů pouze lakování nebo voskování). Používáme pouze kvalitní laky, jež mají testy dle normy DIN EN 12720 a kvalitní

oleje s normou EN 71-3.

Další možnosti masivních jídelních stolů

Běžná výška našich jídelních stolů je 75 cm, u typů Anna a Caro pak 77 cm. Pokud ale chcete, můžete si výšku nechat upravit podle Vašich požadavků.

Nabízíme také možnost objednání varianty se skleněnou deskou o rozměrech 40 x 90 cm nebo variantu, jejíž součástí je i box na dekoraci. Od rozměru 160 x 80 cm je prosklení možné pouze u pevných stolů, případně u stolů s přídavnou deskou.

Dále pak nabízíme vycínování suků u stolů z divokého dubu nebo jádrového buku, navazující kresbu dřeva stolu nebo moření. U některých povrchových úprav se účtuje příplatek ve výši 5 procent.

Informace o naší firmě

Naše hlavní firemní sídlo spolu s výrobou se nachází v malé obci Hromnice nedaleko Plzně. Jsme rodinným podnikem, který se výrobou kvalitních stolů zabývá už od roku 1990. Navštívit nás můžete i v naší podnikové prodejně (otevřené v roce 2013), kterou najdete v Praze na adrese Vinohradská 21. Koupit si zde můžete nejen výrobky z naší produkce, ale také další kvalitní zboží od našich partnerů, včetně luxusních kožených sedacích souprav, bytových doplňků a dalšího vybavení.

Aktuálně se naše výroba zaměřuje především na rozkládací masivní jídelní stoly, které nabízíme nejen českým zákazníkům, ale také zahraničním odběratelům. Můžeme Vám také kompletně vybavit Váš dům, ale třeba i restauraci nebo hotel. Při návrzích stolů spolupracujeme se špičkovými architekty a díky tomu tak naše produkty vynikají jedinečným designem.

NABÍDKA JÍDELNÍCH STOLŮ